Stomatologia

Twoje wiosenne porządki powinny obejmować profilaktyczną opiekę stomatologiczną

Gdy nadchodzi oficjalny początek wiosny, wielu z nas zaczyna odczuwać pociąg do sprzątania. Większość z nas myśli o wiosennym sprzątaniu w odniesieniu do naszego domu, ale wiosenne sprzątanie nie powinno odnosić się tylko do Twojego domu lub pracy, powinno być również częścią Twojej rutyny dbania o zdrowie jamy ustnej. Regularna profilaktyczna wizyta u dentysty zazwyczaj obejmuje badanie kontrolne, które składa się z prześwietlenia i czyszczenia, jednak jedna trzecia Amerykanów nie wyrzeźbiła czasu, aby zobaczyć dentystę corocznie!

Nie wiadomo, dlaczego tak wiele osób nie planuje regularnych wizyt u dentysty, ale jest wiele powodów, dla których powinni. Zebraliśmy listę siedmiu powodów, niektóre bardziej oczywiste niż inne, dla których profilaktyka stomatologiczna ma znaczenie:

Zmniejszenie płytki nazębnej

Czyszczenie zębów i edukacja w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej mają na celu wsparcie Cię w Twojej podróży do zdrowia jamy ustnej. Regularne wizyty u dentysty, w tym czyszczenie, usuwają uporczywą płytkę nazębną z zębów. Płytka nazębna, jeśli się nagromadzi, może prowadzić do ubytków, chorób dziąseł, stanów zapalnych, przebarwień i innych problemów zdrowotnych jamy ustnej.

Odwróć zapalenie dziąseł

Kiedy pojawiają się czerwone, opuchnięte i krwawiące dziąsła, profilaktyczna opieka stomatologiczna może powstrzymać je przed postępującą utratą kości i chorobami przyzębia.

Badania przesiewowe w kierunku nowotworów

Wczesna identyfikacja i interwencja to najlepszy sposób na rozwiązanie każdego problemu, a rak jamy ustnej nie jest tu wyjątkiem. Zapytaj swojego dentystę o OralID, urządzenie, które wykorzystuje technologię fluorescencji do prostego i bezbolesnego wykrywania raka, stanów przedrakowych i problematycznych zmian.

Rozwiązuje problem nieświeżego oddechu

Nieświeży oddech może mieć wiele przyczyn, które należy omówić ze swoim dentystą. Przyczyną nieświeżego oddechu może być suchość jamy ustnej spowodowana lekami, nadprodukcja bakterii lub palenie tytoniu. Aby upewnić się, że nie jest to oznaka większego problemu, porozmawiaj z dentystą.

Wspomagaj gospodarkę glukozą

Profilaktyczna opieka stomatologiczna może wspomagać zdrowie diabetyków, a związek między cukrzycą a chorobami dziąseł jest głęboki. Badania wykazują, że diabetycy są bardziej podatni zarówno na zapalenie dziąseł, jak i zapalenie przyzębia, co może mieć negatywny wpływ na kontrolę poziomu glukozy.

Zmniejszenie problemów z sercem

Dieta, ćwiczenia i dentysta mogą pomóc w zmniejszeniu chorób tętnic, chorób serca i ataków serca. Choroba dziąseł jest wynikiem stanu zapalnego, a nowe badania wykazują, że stan zapalny w dowolnym miejscu organizmu jest jego oznaką wszędzie. Właściwa pielęgnacja jamy ustnej zmniejsza stan zapalny i może wspomagać zdrowe serce.

Zdrowie mózgu

Zarówno udary, jak i choroba Alzheimera są powiązane z niewłaściwą opieką stomatologiczną. Jak podaje Reuters Health, prawdopodobieństwo zachorowania na Alzheimera było o 70% wyższe u pacjentów, którzy mieli zapalenie przyzębia przez ponad 10 lat. Regularne wizyty u dentysty mogą pomóc spowolnić postęp choroby dziąseł i zapobiegać chorobom przyzębia.

Wiosna ruszyła, a przy tak wielu korzystnych powodach po prostu nie ma wymówki, by nie odwiedzić dentysty na wiosenne czyszczenie i kontrolę.

 

Zobacz również