Stomatologia

Jak radzić sobie z wyszczerbionym zębem

 

Wyszczerbienie lub złamanie zęba jest poważnym problemem i powoduje ogromne ilości bólu. Jeśli mamy do czynienia z ukruszonym zębem, istnieją różne metody, których można użyć, aby złagodzić ból do czasu wizyty u dentysty, aby złagodzić ból. Jednakże, jeśli masz wyszczerbiony ząb pierwszym priorytetem musi być umówienie się na wizytę u dentysty.

Aby znaleźć dentystę i szybko uzyskać plan dentystyczny, który można wykorzystać natychmiast, przejdź do 1Dental.com. Tutaj będziesz mógł zapisać się na plan dentystyczny, który jest skuteczny natychmiast (w tym poważnej pracy, takich jak kanały korzeniowe, korony i ekstrakcji). Plan kosztuje tylko 9,95 dolarów miesięcznie i pomoże Ci dbać o Twój kłopotliwy ząb. W międzyczasie, poniżej wymieniono kilka różnych kroków, które możesz podjąć, aby złagodzić ból związany z ukruszonym zębem.

Poduszka grzewcza

Okład grzewczy lub poduszka grzewcza przyłożona do bolącej strony jamy ustnej złagodzi ból, który promieniuje do szczęki i głowy. Nie pozostawiaj poduszki grzewczej na twarzy przez bardzo długi czas, ponieważ może ona spowodować oparzenia i uszkodzić skórę.

Leczenie miejscowe bólu zęba

Preparaty takie jak orajel mogą leczyć ból zęba miejscowo. Jeśli jednak korzeń zęba jest odsłonięty, nie należy stosować leczenia miejscowego. W przeciwnym razie, nie krępuj się stosować tych środków, aby utrzymać ból na dystans do czasu, aż będziesz mógł umówić się na wizytę u dentysty. Możesz też wypróbować jeden z tych domowych sposobów na ból zęba.

Inne środki przeciwbólowe

Advil, tylenol lub bardziej skuteczne leki przeciwbólowe zalecone przez lekarza również pomogą Ci uporać się z bólem ukruszonego lub złamanego zęba do czasu wizyty u dentysty. Należy jednak zażywać tylko zalecaną dawkę i NIE mieszać leków.

Idź do dentysty!

Najlepszym planem działania w przypadku złamania lub ukruszenia zęba jest jak najszybsze udanie się do dentysty. NIGDY nie próbuj usuwać zęba samodzielnie, ponieważ możesz spowodować poważne uszkodzenie nerwów lub wywołać infekcję, która może rozprzestrzenić się na serce. Nie pozostawiaj wyszczerbionego zęba przez dłuższy czas. Udaj się do dentysty tak szybko, jak to możliwe.

Więcej informacji na temat zdrowia jamy ustnej znajdziesz na stronie: http://dentmar.pl

Zobacz również