Porady dentystyczne

Czy Twój nastolatek ma wyjątkowe problemy z uzębieniem?

Jeśli chodzi o zdrowie jamy ustnej, okres dojrzewania jest dla młodych ludzi czasem przełomowym. Dentysta z Yumy, którego gabinety znajdują się w Yumie i Fortuna Foothills, może zaoferować kilka wskazówek.

Z drugiej strony, gdy pojawiają się ostatnie zęby stałe, młodzi mężczyźni i kobiety zyskują "dorosły uśmiech". Można wyrabiać i wzmacniać dobre nawyki. Zęby można skorygować za pomocą ortodoncji, co daje większą pewność siebie, której często tak bardzo potrzeba.

Z drugiej strony, niektórzy młodzi ludzie nabierają nawyków, które są szkodliwe dla ich zębów. Młodzież często nie rozumie, jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej i jak wpływa ona na zdrowie jamy ustnej przez całe życie. U niektórych młodych mężczyzn i kobiet z Yumy rozwija się próchnica zębów u nastolatków, która może powodować nawracające problemy stomatologiczne w późniejszych latach.

Zaburzenia odżywiania są zbyt powszechne wśród nastolatków z okolic Yumy. Bulimia może powodować erozję szkliwa, próchnicę, a nawet całkowitą utratę zębów. Zalecamy rodzicom, aby natychmiast interweniowali i szukali odpowiedniej opieki medycznej, jeśli podejrzewają, że ich nastolatek cierpi na zaburzenia odżywiania.

Znaczenie diety jest nie do przecenienia. Okres dojrzewania to czas, kiedy wielu młodych mężczyzn i kobiet z Yumy zmniejsza ilość spożywanego wapnia, co stanowi zagrożenie zarówno dla kości, jak i zębów. Spożywanie napojów energetycznych i słodzonych napojów gazowanych również przyczynia się do problemów z zębami i dziąsłami u nastolatków.

Ponadto u nastolatków używających tytoniu i nielegalnych narkotyków wzrasta ryzyko próchnicy zębów i raka jamy ustnej. Kolczykowanie jamy ustnej może być bardzo niebezpieczne. Ryzyko zdrowotne obejmuje uszkodzenie zębów i dziąseł, infekcje, reakcje alergiczne, uszkodzenie nerwów oraz nadmierny obrzęk, który może zablokować drogi oddechowe.

Nastolatki, które przechodzą leczenie ortodontyczne, często mają trudności z prawidłowym czyszczeniem zębów. Zmieszczenie włosia szczoteczki do zębów i nici dentystycznej pod aparatem ortodontycznym jest nie lada wyzwaniem. Szczoteczki do zębów i urządzenia do nitkowania, które tryskają wodą, mogą pomóc nastolatkom z aparatami ortodontycznymi w odpowiednim czyszczeniu zębów i dziąseł.

Stomatolog rodzinny z Yumy radzi rodzicom z AZ, aby upewnili się, że ich dzieci będą dwa razy w roku poddawane badaniom stomatologicznym i czyszczeniu zębów. Dr Mann może zidentyfikować i leczyć problemy z jamą ustną we wczesnym stadium, dzięki czemu można zapobiec lub zminimalizować dalsze szkody.

Amerykańska Akademia Pediatrii oferuje następujące ważne wskazówki dotyczące zdrowia jamy ustnej nastolatków:

Nastolatki powinny pić wodę z fluorem.
W przypadku nastolatków z grupy wysokiego ryzyka, którzy nie mają dostępu do fluoryzowanej wody (do 16 roku życia), zaleca się suplementację fluorem.
Nastolatki powinny używać pasty do zębów z fluorem dwa razy dziennie.
Młodzież powinna codziennie używać nici dentystycznej.

Aby umówić się na dokładne badanie i czyszczenie zębów u nastolatka, zadzwoń do dentysty w Yumie. Zajmujemy się stomatologią ogólną, implantami stomatologicznymi i nie tylko. Dbamy o zdrowie jamy ustnej pacjentów z okolic Yumy w każdym wieku.

Skontaktuj się z dentystą rodzinnym w Yumie:

928-783-0804

Lokalizacja (dotknij, aby otworzyć w Google Maps):

1630 S Pacific Ave Ste 104
Yuma, AZ
85365

Zobacz również