Stomatologia

Próchnica może zagrażać życiu dzieci

Zaktualizowano: 2/25/2020

Opieka stomatologiczna często spada na dalszy plan w tej niestabilnej gospodarce, ale nieleczona próchnica może poważnie zaszkodzić behawioralnemu i fizycznemu rozwojowi dziecka.

"Wykształcenie i dochody to dwa czynniki, które wpływają na dostęp do opieki stomatologicznej. Dzieci z rodzin o niskich dochodach są trzy razy bardziej narażone na nieleczoną chorobę zębów. W hrabstwie King County w stanie Waszyngton w 2009 r. mniej niż czworo na dziesięcioro dzieci objętych programem Medicaid otrzymało jakiekolwiek usługi stomatologiczne. W okresach spowolnienia gospodarczego wiele rodzin podejmuje trudne decyzje o tym, gdzie ciąć wydatki. Niestety, w wielu przypadkach opieka stomatologiczna dla dzieci jest często uważana za opcjonalną lub drugorzędny wydatek zdrowotny. W rzeczywistości przeglądy stomatologiczne u niemowląt i dzieci są niezbędne. Jest niezwykle ważne, aby rodzice rozpoczynali badania stomatologiczne swoich dzieci w wieku 1 roku życia i kontynuowali je dwa razy w roku lub zgodnie z zaleceniami dentysty przez całe życie. W przeciwnym razie może dojść do poważnych powikłań zdrowotnych. Nerwy zębów znajdują się w pobliżu układu krwionośnego mózgu. Infekcje w tym obszarze mogą zagrażać życiu..." (Źródło usunięte: https://www.sdistrictjournal.com/main.asp?SectionID=36&SubSectionID=258&ArticleID=28461

Próchnicy zębów można prawie całkowicie zapobiec. Ucz swoje dzieci nie tylko jak szczotkować i nitkować zęby, ale także dlaczego należy to robić. Wpajaj dobre nawyki w zakresie higieny jamy ustnej, dając im przykład. Zacznij zabierać dziecko na kontrolę do dentysty dwa razy do roku przed jego lub jej pierwszymi urodzinami. Zniżkowy plan dentystyczny, taki jak ten z 1Dental.com, może sprawić, że będzie to o wiele bardziej przystępne. Włącz te kilka prostych kroków do rutyny swojego dziecka, aby uniknąć większych problemów w późniejszym życiu.

Aby dowiedzieć się więcej na temat opcji planu stomatologicznego, odwiedź 1Dental.com.

Zobacz również