Stomatologia

Życie bez ubezpieczenia stomatologicznego

 

Czy życie bez ubezpieczenia stomatologicznego oznacza, że musisz zrezygnować z utrzymywania dobrej higieny jamy ustnej? Nie tylko dla swojego dobra, ale także dla dobra nas wszystkich wokół Ciebie, proszę, nie rób tego! Dowiedz się, jak znaleźć odpowiedniego dentystę, pozwolić sobie na specjalne zabiegi i utrzymać dobrą higienę jamy ustnej w domu - a wszystko to bez posiadania ubezpieczenia stomatologicznego.

Znalezienie odpowiedniego gabinetu dentystycznego

Płacenie za dentystę bez ubezpieczenia stomatologicznego może być trudne. Jak w ogóle możesz sobie na to pozwolić? Istnieje kilka sposobów, aby znaleźć i pozwolić sobie na opiekę dentystyczną. Oto kilka z nich:

  • Zadzwoń do biur opieki stomatologicznej w Twojej okolicy i zapytaj, jakie są ich stawki dla nieubezpieczonych pacjentów. Mogą być skłonni do współpracy z Tobą w oparciu o Twoje dochody. To nigdy nie boli, aby zapytać! Idź do szkoły dentystycznej na bezpłatną lub tanią opiekę. Możesz czuć się niepewnie, pozwalając nowym dentystom wykonywać swoją pracę dentystyczną, ale możesz być pewien, że ci studenci są nadzorowani przez doświadczonych, wykwalifikowanych nauczycieli. Nie będą oni wykonywać pracy bez nadzoru. Rozważ podjęcie pracy wolontariusza, aby zarobić na dentystę. Jest to nowy program o nazwie "Pay-it-forward", wyjaśniony bardziej szczegółowo w Will Work for Dental: A New Health Care Model? Program ten pozwala ludziom bez ubezpieczenia do pracy wolontariuszy, aby zarobić na ich opieki stomatologicznej. Jest to świetny sposób, aby oddać się swojej społeczności i zarobić na darmową lub zniżkową opiekę dentystyczną. Sprawdź, czy jakieś gabinety stomatologiczne uczestniczą w tym programie w Twojej okolicy. Zostań członkiem dyskontowego planu dentystycznego, takiego jak 1dental. Możesz zostać członkiem dyskontowego planu dentystycznego z 1Dental przy bardzo niskich kosztach w porównaniu z ubezpieczeniem i masz gwarancję, że zaoszczędzisz od 20 do 60 procent na pracy dentystycznej w każdym roku bycia członkiem. Nie ma również żadnych okresów oczekiwania, więc możesz zacząć korzystać z planu od razu!

Finansowanie specjalnych zabiegów

Z lub bez ubezpieczenia stomatologicznego, płacenie za specjalne operacje i procedury - wypełnienia, kanały korzeniowe, aparaty ortodontyczne itp. Istnieje kilka sposobów, które pomogą Ci utrzymać te koszty na niskim poziomie:

  • Zapobieganie. Uczęszczając na regularne badania kontrolne, możesz zapobiec rozwojowi większych i bardziej kosztownych problemów. Ubytki, które można łatwo wypełnić, mogą przekształcić się w kanały korzeniowe - procedurę, która będzie kosztować dziesięć razy więcej niż wypełnienie. Ponadto, bez posiadania regularne czyszczenie przez cały rok, może być patrząc na $ 2,000 warte leczenia choroby dziąseł. Ceny. Ważne jest, aby znać cenę procedur i zabiegów, które dentysta zamierza wykonać, zanim zostaną one faktycznie wykonane. Wielu dentystów, przechodząc przez rutynowe czyszczenie lub kontrolę, może dostrzec problem i zaoferować jego naprawienie właśnie wtedy. Chcesz znać cenę przed wykonaniem jakiejkolwiek procedury. Doskonałym narzędziem dla członków korzystających z planów dentystycznych Careington jest cennik z pełnym harmonogramem opłat. Pokazujemy naszym członkom, ile będzie kosztować każda procedura i ile ostatecznie zapłacą z rabatem, aby nie było żadnych niespodzianek. Czasami, jeżeli procedura, którą chce wykonać dentysta nie jest pilna, można zasięgnąć drugiej opinii przed jej wykonaniem. Rozbicie kosztów. Jeśli konieczne jest wykonanie rozległych prac, możesz być pewien, że rachunek za leczenie stomatologiczne będzie wysoki. Aby sobie na to pozwolić, porozmawiaj ze swoim dentystą o rozłożeniu zabiegów w czasie lub wynegocjuj z nim plan płatności.

Utrzymywanie właściwej higieny jamy ustnej w domu

Bez względu na to, czy masz ubezpieczenie stomatologiczne, czy nie, każdy powinien praktykować te ważne nawyki w domu:

  • Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie Nitkowanie zębów raz lub dwa razy dziennie Używanie płynu do płukania jamy ustnej raz dziennie Zwracanie uwagi na to, co jesz i pijesz

Praktykując te proste i rutynowe czynności, możesz zapobiec konieczności wykonywania poważnych zabiegów, co zmniejszyłoby ilość pieniędzy wydawanych na opiekę stomatologiczną. Niezależnie od tego, co robisz w domu , jednak będziesz chciał kontynuować lub rozpocząć uczęszczanie do dentysty regularnie , aby również uniknąć poważnych prac stomatologicznych . Aby zrozumieć, jak jest to ważne, przeczytaj: Zapobieganie chorobom dzięki regularnym przeglądom stomatologicznym.

Zobacz również