Stomatologia

Turystyka stomatologiczna

Zaktualizowano: 2/26/2020

Czy jesteś zmęczony płaceniem zbyt dużo za stomatologię? Podczas gdy niektórzy amerykańscy pacjenci uciekają się do turystyki stomatologicznej, szczególnie seniorzy, indywidualne plany stomatologiczne mogą być bardziej przystępnym, jakościowym rozwiązaniem.

Ze względu na rosnące koszty opieki zdrowotnej, wiele osób w USA wciąż wierzy, że wizyta w zagranicznym gabinecie stomatologicznym zapewni im tańsze leczenie. Jednak ci tani dentyści mogą kosztować jakość. Słaba opieka może nawet zmusić Cię do szpitala, gdzie aby naprawić szkody będziesz musiał zapłacić jeszcze wyższy rachunek niż ten, którego starałeś się uniknąć.

Jeśli nadal rozważa podróżowanie za granicę do stomatologii , oto scoop o najczęstszych miejsc .

Meksyk

Amerykanie mieszkający w pobliżu granicy z Meksykiem podróżują do serca tego kraju, planując znaleźć tańsze leczenie. Wielu pacjentów przyciągają ceny, jakie oferują małe meksykańskie gabinety. Większość meksykańskich dentystów pobiera zaledwie połowę kosztów, jakie ponoszą amerykańscy dentyści. Niestety, leczenie zębów w Meksyku wiąże się z ryzykiem - około 60% praktykujących dentystów jest nielicencjonowanych!

Tajlandia

Niektórzy pacjenci potrzebujący operacji jamy ustnej rozważają lot do Tajlandii. Koszty są tam znacznie niższe, a pacjenci są ogólnie zadowoleni z opieki. Mimo to, leczenie w tym kraju również wiąże się z ryzykiem. Nie będziesz wiedział, czy leczący Cię dentysta (dentyści) jest wykwalifikowany, a jeśli w wyniku tanich zabiegów stomatologicznych dojdzie do zakażenia, będziesz daleko od domu.

Węgry

Około cztery lata temu, BBC zauważyło ciekawy wzór w Europie. Wielu Europejczyków podróżowało na Węgry na ich stomatologię. Klinika Kreativ w Budapeszcie miała holenderskich, irlandzkich i angielskich pacjentów wchodzących do swoich biur, ponieważ oferowała jednostkom znacznie tańszą opiekę. Podczas gdy koszt implantów w Anglii wahał się od 1.000 do 2.000 funtów, na Węgrzech implanty kosztowały równowartość jedynie 580 funtów. Pacjenci do dziś odwiedzają Węgry w celu uzyskania indywidualnej opieki. Stomatologia na Węgrzech może, ale nie musi być bezpieczniejsza niż w Meksyku i Tajlandii.

Ogólnie rzecz biorąc, dentyści w USA są zaniepokojeni leczeniem za granicą. Amerykańscy dentyści obawiają się, że pacjenci nie otrzymują wysokiej jakości leczenia, na które zasługują wyjeżdżając poza granice kraju. Dentyści za granicą rzadko są wzywani do regularnego leczenia, a najczęściej leczą nagłe przypadki. Tani zagraniczni dentyści mogą, ale nie muszą być wykwalifikowani, a amerykańscy dentyści chcą, aby pacjenci mieli najlepszą możliwą opiekę.

Wielu amerykańskich dentystów zaleca pacjentom uczęszczanie na konsekwentne wizyty u lokalnego dostawcy, który akceptuje indywidualne plany. W Stanach Zjednoczonych dostępnych jest wiele niedrogich rozwiązań stomatologicznych, które pozwolą Ci obniżyć rachunki za usługi dentystyczne, więc poszukaj odpowiedniego dla siebie, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka i czasu podróży.

Zobacz również