Stomatologia

10 zdrowych nawyków, które sprawią, że Twoje postanowienie noworoczne stanie się faktem

 

Święta Bożego Narodzenia są już za nami - możesz uwierzyć, że to już koniec? - i nadszedł czas, aby rozpocząć przygotowania do Nowego Roku. Czy masz już spisane swoje noworoczne postanowienia? Jeśli nie, oto dziesięć zdrowych nawyków, które możesz chcieć rozważyć, włączając je do swoich noworocznych postanowień.

1. Kontroluj swoje porcje

Jeśli jednym z Twoich postanowień noworocznych jest stracić trochę na wadze, to jest to świetny sposób, aby rozpocząć. Jeśli kontrolować swoje porcje i trzymać się z nim, zauważysz różnicę w krótkim czasie.

2. Bądź aktywny

Dorośli powinni dążyć do 30 minut codziennej aktywności, aby się poruszać. Czy starasz się schudnąć, czy nie, jest to zdrowy nawyk, aby rozwijać. Zostaliśmy stworzeni, by się ruszać, ale tak wielu z nas rzadko ma taką możliwość. Siedzimy w pracy, siedzimy w naszych samochodach i siedzimy w domu. Nadszedł czas, aby zwiększyć aktywność fizyczną i zacząć się ruszać. Kolejnym ważnym krokiem do bycia aktywnym jest wprowadzenie rutyny treningu siłowego. Podnoszenie małych ciężarów lub nawet wykonywanie innych ćwiczeń bez sprzętu może pomóc w treningu siłowym. Wystarczy dziesięć minut treningu siłowego dziennie, aby zyskać więcej energii, wzmocnić kości i przyspieszyć metabolizm.

3. Rzuć palenie

Nadszedł czas, aby rzucić nałóg. Każdy wie, i jestem pewien, że wiesz też, że palenie jest złe dla Ciebie. Jednak wiedząc, że i zatrzymując się jest naprawdę trudne do zrobienia. Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji, że zamierzasz rzucić palenie i uzyskać pomoc. To może być przez odpowiedzialności, grupy wsparcia lub nawet z produktów, które zostały wykonane, aby pomóc Ci rzucić palenie, jak łaty, na przykład.

4. Odkryj na nowo swoją kuchnię

Nasza kultura uwielbia fast foody i restauracje serwujące posiłki w restauracji. Jednak czy wiesz, że możesz żyć znacznie zdrowiej, jeśli podejmiesz decyzję, aby zacząć gotować więcej w domu? Kiedy gotujesz w domu, masz większą kontrolę nad tym, co wchodzi w skład Twojego jedzenia i ile wyrzucasz na talerz. To pomoże w kontroli porcji, którą zapisałeś jako swoje noworoczne postanowienie numer jeden! Będziesz w stanie zaoszczędzić kalorie i zaoszczędzić trochę pieniędzy, jak również. A jeśli nie możesz oprzeć się chęci wyjścia do restauracji, zobacz How to Dine Responsibly: Eating Healthier on a Low Budget.

5. Przyjmij nową perspektywę zdrowotną

Wiele osób dość łatwo się poddaje, jeśli chodzi o utrzymanie dobrego stanu zdrowia. Ważne jest, aby zrozumieć, że twoje zdrowie jest kontinuum - nigdy nie powinieneś przestać próbować utrzymać dobry stan zdrowia - a nie krótką dietą, którą próbujesz zrealizować. Myśl o każdej decyzji jako o czymś, co może poprawić twoje zdrowie: Czy chcę ten kawałek ciasta czekoladowego, czy może lepiej byłoby, gdybym zjadł kawałek owocu, który jest teraz w kuchni? Wybierając zdrową żywność i zdrowe nawyki, przybliżamy się do dobrego zdrowia, a nie oddalamy. I jeszcze jedno słowo zachęty: Nie poddawaj się, jeśli coś nabroisz. Podnieś się i działaj dalej!

6. Ucieczka od ery technologii

Przynajmniej raz dziennie wyłączaj sprzęt elektroniczny - telefony, telewizję, komputery itp. i zrób sobie przerwę. Spędź godzinę, kilka godzin lub cały dzień bez komputera, gier lub telefonu komórkowego. Jesteśmy dziś tak bardzo zapatrzeni w siebie, że jesteśmy bardziej zestresowani niż kiedykolwiek. Badania wykazały, że ciągłe przyswajanie informacji może prowadzić do depresji, lęku społecznego, alergii i wypalenia zawodowego.

7. Czysty dom to szczęśliwy dom

Innym czynnikiem stresu, którego doświadczamy jest radzenie sobie z zagraconym domem, czy myślimy, że to nas stresuje, czy nie. Życie w bałaganie może ukraść twoją energię i sprawić, że będziesz bardziej zmęczony i zestresowany. Decyduje czyścić up twój dom once lub dwa razy tydzień. To pomoże twoje zdrowie ogromnie.

8. Przejmij kontrolę nad swoimi finansami

Załóż fundusz awaryjny. Jeśli to zrobisz, wtedy większość niespodzianek, które przychodzą na twój sposób nie będzie tak niszczycielska, ponieważ przygotowałeś się na taki czas jak ten. Dodatkowo, ogranicz używanie kart kredytowych na cały rok i stwórz miesięczny budżet - ile wydasz na jedzenie w danym miesiącu, gaz, hobby, rozrywkę, rachunki, itp. Spójrz na to, ile będziesz przynosił i zaplanuj budżet realistycznie. Aby uzyskać pomoc w rozpoczęciu pracy, przeczytaj więcej o Finansowym Uniwersytecie Pokoju Dave'a Ramseya, aby dowiedzieć się, jak możesz zacząć oszczędzać pieniądze już teraz.

9. Bądź szczodry

Zdrowym nawykiem do przyjęcia jest hojność. Oddanie części swoich dochodów komuś w potrzebie lub pomocnej organizacji, która pomaga potrzebującym, zejście z drogi innej osobie, która może nie mieć nic lub wolontariat w schronisku dla bezdomnych lub innej organizacji może być świetnym sposobem na oddanie się społeczności, a także podniesienie na duchu w tym procesie.

10. Utrzymuj dobre zdrowie zębów

Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie, nitkowanie co najmniej raz dziennie i uczęszczanie na regularne kontrole stomatologiczne to świetne sposoby na utrzymanie dobrej opieki stomatologicznej. Aby zobaczyć korzyści zdrowotne, jakie możesz uzyskać dzięki codziennemu szczotkowaniu zębów, zobacz 7 korzyści zdrowotnych wynikających z codziennego szczotkowania. 

Zobacz również