Porady dentystyczne

Ciesz się, że mamy widzenie rentgenowskie

Podczas przeglądu stomatologicznego w gabinecie The Yuma Dentist w Yuma i Fortuna Foothills AZ przeprowadzamy dokładną kontrolę Twoich zębów i dziąseł. Jednak oględziny nie są w stanie powiedzieć nam wszystkiego, co powinniśmy wiedzieć, dlatego wykonujemy zdjęcia rentgenowskie.

W przypadku większości pacjentów zdjęcia rentgenowskie aktualizujemy raz w roku. Pomagają nam one w stawianiu trafnych diagnoz, ponieważ pokazują to, czego nie można dostrzec samym wzrokiem. Zdjęcia te, znane również jako radiogramy, dają nam pełny obraz: nie tylko wnętrza zębów, ale także wierzchołków korzeni i kości pod dziąsłami. Dzięki zdjęciom rentgenowskim jesteśmy w stanie rozpoznać i leczyć problemy stomatologiczne, zanim staną się one poważniejsze.

Istnieje kilka rodzajów zdjęć rentgenowskich:

  • Zdjęcie rentgenowskiezgryzowo-skroniowe daje nam obraz górnych i dolnych zębów tylnych. Możemy zobaczyć, jak się one stykają i czy nie ma próchnicy.
  • Zdjęciapanoramiczne dają nam pełny obraz: widok zębów, szczęki i stawów szczękowych, okolic nosa, a nawet zatok. Są one szczególnie przydatne, jeśli uważamy, że pacjent może wymagać leczenia ortodontycznego lub wszczepienia implantu dentystycznego.
  • Zdjęciaokluzyjne pokazują dno jamy ustnej oraz zgryz szczęki górnej lub dolnej. Dobrze pokazują rozwój zębów u dzieci, zarówno zębów mlecznych, jak i stałych.

Zdjęcia rentgenowskie wykorzystują promieniowanie, ale zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować narażenie pacjenta. Pacjenci otrzymują tylko nieznaczne dawki promieniowania, co czyni je bezpiecznymi. Najnowsze generacje promieniowania rentgenowskiego jeszcze bardziej ograniczają promieniowanie. Mimo to stosujemy dodatkowy środek bezpieczeństwa, jakim jest przykrycie pacjenta ciężkim ołowianym fartuchem i kołnierzem.

W The Yuma Dentist w Yuma i Fortuna Foothills AZ dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym pacjentom najlepszą możliwą opiekę stomatologiczną. Mieszkańcy Foothills, Winter Haven CA i Somerton przychodzą do naszego gabinetu na zabiegi stomatologii ogólnej i estetycznej, a także wiele innych. Zaplanuj wizytę u nas już dziś!

Kontakt Stomatolog Yuma (dotknij, aby otworzyć w Google Maps):

The Yuma Dentist - Pacific Avenue
1630 S Pacific Ave Ste 104
Yuma, AZ 85365928-783-0804

Dentysta w Yumie - Fortuna Foothills
11231 E Commercial Centre Loop Ste 105
Yuma, AZ 85367928-783-8300

ArtykułID 7351

Zobacz również