Skip to content

USŁUGI

Zapraszamy do skorzystania z fachowej i rzetelnej pomocy naszych dentystów. Kompleksową opieką stomatologiczną obejmujemy zarówno dorosłych, osoby starsze, jak i dzieci. W gabinecie IWODENT realizowane są zabiegi z zakresu protetyki, stomatologii estetycznej, zachowawczej, profilaktyki oraz chirurgii stomatologicznej. Leczymy małych pacjentów (wykonujemy również lapisowanie).

OFERTA SPECJALNA:

W przypadku leczenia co najmniej 3 ubytków na jednej wizycie dla naszych pacjentów przygotowaliśmy 5% rabatu.

 

PROTETYKA

Braki w uzębieniu mogą przydarzyć się każdej osobie i wiążą się z koniecznością zastosowania uzupełnienia protetycznego.

W przypadku niewielkich braków stosowane są wkłady i nakłady koronowe (do odbudowy anatomicznej zęba), wkłady koronowo – korzeniowe (gdy korzeń zęba jest w dobrym stanie), korony albo mosty protetyczne. Dla skorygowania kształtu zębów bądź zamaskowania przebarwień polecamy licówki porcelanowe lub kompozytowe. W wielu sytuacjach zwłaszcza przy pojedynczych brakach sugerujemy wykonanie korony na implancie. To są uzupełnienia stałe pacjent nie może ich sam usunąć.

 

W przypadku, kiedy danej osobie brakuje kilku zębów, a pacjent nie chce lub nie można zastosować uzupełnień stałych proponowane są protezy zębowe częściowe –protezy szkieletowe, szkieletowe bez klamrowe, protezy z tworzyw sztucznych jak akron lub acetale. Przy znacznych brakach lub bezzębiu wykonujemy tradycyjne protezy akrylowe nakładowe lub częściowe i całkowite osiadające. W naszej ofercie są również korony, licówki, nakłady wykonane bez metalu z porcelany tłoczonej E.MAX lub pełno ceramiczne wykonane w systemie CAD-CAM. Posiadamy własną pracownię w sytuacjach nagłych służymy ekspresową naprawą protez.

 

 

DIAGNOSTYKA

Naszym pacjentom oferujemy możliwość wykonania badań diagnostycznych. Przegląd uzębienia przy wykorzystaniu kamery wewnątrz ustnej, pozwala zobaczyć na monitorze nawet najmniejsze ubytki próchnicze, ubytki szkliwa, osad i kamień nazębny jak również zmiany patologiczne w obrębie błon śluzowych. W naszym gabinecie korzystamy z nowoczesnej diagnostyki obrazowej w systemie cyfrowym co bardzo redukuje dawkę promieniowania, a obraz widoczny na monitorze komputera jest wyraźny i daje możliwość analizy najmniejszych detali. Posiadamy aparat rtg do zdjęć punktowych – radiowizjografia. Niezbędny w leczeniu kanałowym zębów.

 

Od 2017 roku nasz gabinet dysponuje bardzo nowoczesnym i praktycznym pantomografem. Przy pomocy tego urządzenia przy niewielkiej dawce promieniowania bardzo szybko możemy wykonać zdjęcie panoramiczne wszystkich zębów lub zdjęcie częściowe np. zdjęcie zębów bocznych lub tylko zatok. Istnieje możliwość wykonania zdjęcia u dzieci, aparat posiada specjalny program z najniższą dawką promieniowania. Doskonały program do analizy i cyfrowej obróbki zdjęć pozwolił nam w kilku przypadkach wychwycić zmiany atypowe w obrębie kości we w czesnym stadium.

Pantomogram jest niezbędny przed rozpoczęciem leczenia chirurgicznego, protetycznego, ortodontycznego, zachowawczego – pozwala wykryć niewidoczne ubytki jak również stopień zaniku wyrostka zębowego. Pamiętajmy, że pomimo zredukowanej dawki promieniowania jest to jednak badanie RTG dlatego nie należy wykonywać go u kobiet w ciąży, a w celach diagnostycznych nie częściej niż raz na dwa trzy lata.

 

 

PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA

Aby efekty naszego leczenia były długo widoczne współczesna stomatologia nie istnieje bez odpowiedniej profilaktyki. Profilaktyka stomatologiczna jest bardzo ważna, ponieważ pozwala uniknąć chorób zębów i przyzębia. Nasz gabinet oferuje szereg zabiegów, które przysłużą się do utrzymania zdrowego i pięknego uśmiechu. Usuwanie kamienia – skaling, piaskowanie i polerowanie zębów są całkowicie bezpieczne i bezbolesne.

 
 

Piaskowanie zębów polega na usunięciu przebarwień i osadów miękkich, które powstają np. na skutek picia kawy, herbaty, czy palenia papierosów. Piaskarki pod ciśnieniem czyszczą zęby i przestrzenie międzyzębowe. Skaling (scalling, scaling) jest z kolei zabiegiem, który umożliwia usuwanie kamienia nazębnego i wykonuje się go przy wykorzystaniu urządzeń ultradźwiękowych. Zabieg kończony jest polerowaniem oczyszczonych powierzchni, dzięki czemu można zapobiec ponownemu odkładaniu płytki nazębnej. Usuwanie kamienia i osadów z zębów pozwala uniknąć chorób dziąseł i przyzębia. To także świetna ochrona przed próchnicą. Leczymy małych pacjentów stosujemy lapisowanie, czyli impregnację zaatakowanej przez próchnicę zębiny, wypełnianie ubytków, leczenie kanałowe. U dzieci będących w fazie wymiany uzębienia na stałe stosujemy lakowanie bruzd i lakierowanie zębów. Dużą wagę przywiązujemy do profilaktyki ortodontycznej. W naszej pracowni protetycznej wykonujemy szyny relaksacyjne, przy patologicznym starciu zębów oraz do wybielania.

Zabiegi, które obejmuje profilaktyka dentystyczna są bezpieczne i bezbolesne. Dzięki nim można utrzymać białe, zdrowe i gładkie zęby. Zachęcamy wszystkich do zadbania o swój uśmiech w profesjonalnym gabinecie dentystycznym Iwodent.

 

Zapraszamy!

Zachęcamy do telefonicznego umówienia wizyty pod numerem: (+48) 81 526 61 13 oraz (+48) 81 526 61 13.